Konwersja

Możesz wesprzeć powstawanie BIBLII AUDIO superprodukcji i na tym zarobić 🙂

Codziennie nasze słuchowiska kupuje kilka, czasami kilkanaście osób. Można powiedzieć, że to niewiele, ale w skali roku tak liczba wyraża się w tysiącach sprzedanych kopii. Do tej pory, nie korzystając z żadnej reklamy, sprzedaliśmy około 2000 naszych produktów – płyt CD, pendrive’y czy koszulki. Cały dochód ze sprzedaży produktów z serii BIBLIA AUDIO przeznaczony został na produkcję kolejnych ksiąg słuchowiska.

Teraz zapraszam Was do udziału w programie afiliacyjnym, czyli zarabianiu na polecaniu naszych produktów. Jeżeli uważasz, że nasza produkcja jest godna polecenia, jeżeli podoba ci się to, co robimy i rozmawiasz o tym ze swoimi znajomymi, to dlaczego nie masz z tego skorzystać?

Za każdym razem kiedy wprowadzamy nasz produkt do obrotu dzielimy się zyskami z hurtowniami, oni dzielą się zyskami ze sprzedawcami – tak jest w biznesie i to jest ok, ale w gruncie rzeczy, czułbym się szczęśliwszy gdybym wiedział, że pieniądze, które są przeznaczone na prowizje, trafią do ludzi, którzy znają naszą produkcję i uważają ją za dobrą. Bo koniec końców, największą siłą reklamy jest tak zwana ‚szeptanka”,a za nią stoimy Ty i ja – zwykli ludzie, którzy, w codziennych rozmowach, właściwie cały czas, coś sobie polecają. „Widziałeś ten film? Musisz go zobaczyć!” „Ta nowa maskara jest świetna!” „Koniecznie musisz kupić…” „Książka Michała Szafrańskiego jest super…” Brzmi znajomo? Wiadomo 🙂

No to do rzeczy. Za nim pójdziemy dalej ważna sprawa – wszystkie treści poniżej są w dużej mierze cytatami z blogu Michała Szafrańskiego http://jakoszczedzacpieniadze.pl. Ale do Michał jeszcze wrócę.

1. Co to jest afiliacja?

Po pierwsze trzeba się zarejestrować w programie afiliacyjnym. Jak to zrobić? Proste. Kliknij tu, a wszystko stanie się jasne. Jeżeli natrafisz na jakieś problemy, daj znać – pomożemy. Po rejestracji przyleci do Ciebie link, i właśnie tym linkiem dziel się ze swoimi znajomymi. Ten link, przekieruje Twoich znajomych do naszego sklepu, ale informacja o tym, czy ktoś kliknął dzięki Tobie trafi na serwery firmy Convertiser (która obsługuje program afiliacyjny) skąd nastąpi przekierowanie na stronę sklepu OSORNO. Jeśli taka klikająca osoba zamówi i zapłaci za książkę, to Convertiser – który śledzi także transakcje w sklepie – dowie się, że zakup zakończył się sukcesem i zaliczy Wam tzw. konwersję. W ciągu około 30 dni zweryfikuję poprawność zliczania takich konwersji (dokonuję ich akceptacji), czyli potwierdzę, że należy się Tobie prowizja. Jeśli jednak klient nie opłacił złożonego zamówienia lub co gorsza je anulował, to konwersja zostaje anulowana i nie otrzymasz z jej tytułu wynagrodzenia. Najważniejsze jest to, że klient wcale nie musi od razu zdecydować się na zakup. Convertiser dokładnie śledzi z czyjego polecenia zainteresowany trafił do sklepu OSORNO i zaliczy Wam konwersję nawet, jeśli kupi on płytę w ciągu 30 dni od kliknięcia w Wasz link.

2. Ile można zarobić na polecaniu naszych produktów?

Za każdą zrealizowaną transakcję otrzymasz 10% wartości złożonego zamówienia brutto z wyłączeniem kosztów wysyłki. Dużo? Mało? Pewne jest, że trudno będzie utrzymać Ci się opierając Twój budżet na afiliacji, ale… No właśnie.  W naszym sklepie są produkty, których po prostu nie ma w innych miejscach. Nigdzie. To pendrive’y i koszulki, a te sprzedają się bardzo dobrze. To po pierwsze.

Po drugie nasze produkty są atrakcyjnym prezentem na szereg okazji, a przecież wiele razy Ty, ja i nasi znajomi zastanawiamy się, co kupić jej/jemu w tym roku, skoro wszystko już podarowaliśmy… ?

BIBLIA AUDIO to pozycja unikatowa, zrealizowana z rozmachem, pięknie wydana – po prostu nie ma drugiej takiej i to czyni ją atrakcyjną.  Więc jest duża szansa, że parę groszy wpadnie. Może do twojego portfela, może będziesz chciała/chciał ten zysk przeznaczyć na jakąś akcję charytatywną  – to już Twoja decyzja. Przejdźmy do liczb:

  • 2,9 zł będzie dla Ciebie jeśli klient zakupi T-shirt, który kosztuje w promocji 29 zł
  • 3,5 zł będzie dla Ciebie jeśli klient zakupi inne nasze tytuły które są w formie plików mp3 lub na płytach CD, których koszt wynosi 35 zł.
  • 9,9 zł będzie dla Ciebie jeśli klient kupi płyty CD lub zwykły pendrive, których koszt to 99 zł
  • 14,9 zł będzie dla Ciebie jeśli klient zakupi PENDRIVE OKOLICZNOŚCIOWY, którego koszt to 149 zł

Oczywiście, jeżeli zamówienie będzie składało się z wielu produktów, sumujemy kwotę ostateczną i od niej liczymy 10% pieniędzy, które są dla Ciebie. Co ważne, ceny które podaję są cenami z 10.09.2017 r. więc możliwe, że ulegną zmianie, jednak 10% od nowej ceny zawsze będzie dla Ciebie.

Jak widzisz, może się okazać, że za polecenie czegoś, co po prostu znasz, co Ci się podoba, co nie zmusza Cię do żadnego wysiłku, możesz zgarnąć pieniądze.

3. Kto może wziąć udział w programie?

Przede wszystkim zapraszam Was, którzy już znacie nasze słuchowiska i którzy wiecie, że to, co polecacie, jest po prostu fajne i godne Waszego polecenia. Co ważne, z programu będziemy usuwać te osoby, które będą udawać, że są naszym sklepem, przez rejestrację domen z “literówkami”, będą stosowały pozycjonowanie stron na frazę “BIBLIA AUDIO superprodukcja”, „Osorno” lub po prostu będą generowały tzw. oszukańcze transakcje (fraud). To bardzo łatwe do wyśledzenia, więc namawiam do uczciwej współpracy. 🙂

Bezwzględnie z programu wykluczane będą te osoby, które będą w swoich działaniach łamały prawo, np. naruszały prawa autorskie lub które będą naruszały godność i dobre imię naszej produkcji.

Bezwzględnie zakazane jest także wykorzystywanie w swoich działaniach promocyjnych działań niezgodnych netykietą, a w szczególności rozsyłanie spamu itp. Spamujący wydawcy bedą usuwani z programu afiliacyjnego.

W programie mogą zarabiać zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby nieprowadzące działalności gospodarczej.

Czas życia cookie = 30 dni. W ciągu tylu dni od kliknięcia w Twój link zainteresowana osoba musi dokonać zakupu, abyś otrzymał z tego tytułu prowizję. 30 dni to wystarczający czas na podjęcie decyzji zakupowej.

Próg minimalnej wypłaty = 50 zł. Tyle musisz zebrać prowizji, aby Convertiser wypłacił pieniądze. Przy czym dotyczy to środków zgromadzonych ze wszystkich programów afiliacyjnych w tej firmie (nie tylko z mojego).

Swoje wyniki można na bieżąco podglądać w panelu zarządzania dla wydawców zarejestrowanych w Convertiser. Tam widać ile razy kliknięto w Twój link, ile konwersji wygenerowaliście i ile pieniędzy macie szansę zarobić, o ile konwersje zostaną zaakceptowane. Wszystko jest całkowicie transparentne.

I teraz wrócę do Michała Szafrańskiego i jego przepisu na to, jak korzystać z afiliacji. Pamiętajcie, że ten sam mechanizm działa w przypadku książki Michała – #FinNinja, którą polecam Waszej uwadze, bo to najlepsza pozycja o finansach na rynku.

Instrukcja obsługi 

Krok 1: Załóż i potwierdź konto

Jeśli masz już konto w Convertiser, to możesz pominąć ten krok. Jeśli nie, to wejdź na tę stronę.

W kolejnym kroku trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, a w szczególności określić typ konta. Konto prywatne przeznaczone jest dla tych osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej (osób indywidualnych), a Konto firmowe – dla wszystkich przedsiębiorców, którzy przychody z afiliacji rozliczać chcą jako firma.

Screenshot 2017-09-20 00.27.26

Potem pojawi się to:

Screenshot 2017-09-20 00.27.38

Następnie wchodzicie do mejla i klikacie “Aktywuj konto”.

Screenshot 2017-09-20 00.27.52

Następnie możesz już zalogować się do swojej strony w Convertiser.

Krok 2: Uzupełnij dane wymagane do wypłacenia pieniędzy

Po zalogowaniu w panelu wyświetlona zostanie informacja o konieczności uzupełnienia danych niezbędnych do otrzymywania płatności z firmy afiliacyjnej. Warto to zrobić od razu – kliknij “Edytuj profil”.

Screenshot 2017-09-20 00.28.07

Zostaniesz poproszony o wprowadzenie adresu oraz numeru NIP (w przypadku konta firmowego). Zmiany poszczególnych pól wprowadza się po kliknięciu ikonek-ołówków widocznych po prawej stronie ekranu.

Screenshot 2017-09-20 00.28.22

W przypadku kont firmowych, po uzupełnieniu numeru NIP, trzeba poczekać na weryfikację danych przez firmę Convertiser. Niezależnie od tego warto od razu przejść na zakładkę “Sposób płatności” i podać numer konta bankowego, na które ma być przelewane wynagrodzenie zarobione w programach afiliacyjnych.

W polu “Sposób płatności”, wybierz Bank a następnie uzupełnij nazwę banku, jego identyfikator BIC/SWIFT (znajdziesz go zazwyczaj na stronie “Kontakt” banku) oraz pełny numer konta w formacie międzynarodowym – wystarczy, że dodasz literki PL przed numerem rachunku.

Wprowadzenie zmian potwierdzamy swoim hasłem.

Screenshot 2017-09-20 00.28.38

Krok 3: Dodaj strony, na których będziesz promować Osorno

To najważniejszy krok przesądzający o tym, czy Convertiser zaakceptuje wydawcę w programie afiliacyjnym. Co do zasady do afiliacji dopuszczani są ci partnerzy, którzy dają szansę na generowanie systematycznej sprzedaży.

W tym kroku trzeba się więc postarać. 🙂

Musisz wskazać strony internetowe lub konta w serwisach społecznościowych, na których chcesz umieszczać linki afiliacyjne zachęcające do odwiedzenia strony sklep.osorno.pl.

Dopiero po ich weryfikacji i akceptacji będzie można wygenerować indywidualne linki afiliacyjne umożliwiające zarabianie prowizji. Może się zdarzyć, że w trakcie tego procesu firma Convertiser skontaktuje się z Tobą i poprosi o dodatkowe informacje.

Aby zacząć kliknij “Moje strony” w bocznym menu a następnie “Dodaj stronę”.

Screenshot 2017-09-20 00.28.51

Na kolejnym ekranie musisz precyzyjnie opisać stronę: podać jej adres (URL), wybrać słowa kluczowe opisujące jej tematykę, określić typ strony (jeśli jest to konto w serwisie społecznościowym to wybierz “Inne”) oraz krótko opisać jej zawartość. Pamiętaj, że opis ten jest przeznaczony dla pracownika firmy afiliacyjnej, który na jego podstawie będzie akceptował Twoje zgłoszenie.

UWAGA: absolutnie kluczowe jest żeby w polu URL podać adres swojej strony, to znaczy takiej na której możecie zamieszczać treści.

Screenshot 2017-09-20 00.29.04Po kliknięciu przycisku “Dodaj stronę” pokaże się ekran z podsumowaniem – podobny do tego poniżej:

Screenshot 2017-09-20 00.29.19

Teraz musisz udowodnić, że rzeczywiście to Ty masz kontrolę nad zawartością podanej strony, czyli dokonać weryfikacji jej własności. To kluczowy i najważniejszy moment całego procesu. Kliknij przycisk “Weryfikuj własność domeny”.

Na ekranie ukaże się kilka alternatywnych opcji na dokonanie takiej weryfikacji.

Screenshot 2017-09-20 00.29.32

Opcje 1, 2 i 4 wymuszają zmianę treści kodu źródłowego strony WWW lub dodanie na serwerze pliku, na podstawie którego Convertiser zweryfikuje, że masz prawa do modyfikacji strony. Jeśli masz bloga lub inną stronę WWW, to bez problemu zastosujesz jedną z tych metod.

Gorzej, jeśli próbujesz potwierdzić własność profilu w sieci społecznościowej (Facebook, Twitter, LinkedIn itd.). W takim przypadku nie zmodyfikujesz kodu strony. Najprościej więc skorzystać z metody 3, a więc opublikować na niej publicznie widoczny tekst – tzw. token. Zadbaj tylko o to, aby rzeczywiście był to wpis widoczny publicznie, a nie tylko dla znajomych. Może on przykładowo wyglądać tak:

Screenshot 2017-09-20 00.29.48

Jeśli posiadasz fanpage na Facebooku (a nie tylko profil prywatny), to token możesz także dodać w informacjach o fanpage.

Gdy zastosujesz jedną z metod, to kliknij przycisk “Użyłem jednej z wymienionych metod. Chcę potwierdzić własność mojej strony internetowej”. W przypadku metod 1, 2 i 4 domena zostanie zweryfikowana automatycznie. W przypadku metody 3 jest to operacja wykonywana ręcznie przez pracowników firmy afiliacyjnej, więc zajmie nieco czasu (weź poprawkę na to, że Convertiser pracuje w godzinach pracy biurowej).

Po skutecznej weryfikacji otrzymasz e-mail z informacją o akceptacji strony w programie afiliacyjnym. W tym momencie możesz już usunąć wpisy z tokenem ze swojej strony i serwisów społecznościowych.

W ten sam sposób możesz dodać wiele stron i profili internetowych. Przy każdej z nich widać aktualny status akceptacji w programie afiliacyjnym.

Krok 4: Wygeneruj sobie linki do promocji “BIBLIA AUDIO superprodukcja”

Po zatwierdzeniu stron można już wygenerować unikalne linki afiliacyjne. To akurat bardzo łatwe. Kliknij “Kampanie”, potem “Katalog kampanii”, w polu tytuł wpisz “OSORNO” i kliknij “Szukaj”. Następnie kliknij przycisk “Pobierz link partnerski”.

Screenshot 2017-09-20 00.30.03

W wyświetlonym okienku wystarczy wybrać jedną ze swoich stron, pozostawić pozostałe pola puste i kliknąć przycisk “Generuj”.

Screenshot 2017-09-20 00.30.16

W efekcie pojawią się dwa linki: długi pełny link, oraz tzw. skrócony link, który można z łatwością osadzać na stronach WWW, w serwisach społecznościowych, wysyłanych e-mailach itp.

Screenshot 2017-09-20 00.30.27

Obydwa linki warto skopiować i zapisać sobie lokalnie w notatniku na komputerze – tak żeby mieć je pod ręką, gdy będą potrzebne.

Po kliknięciu w taki link Convertiser śledzi to kliknięcie, a na ekranie użytkownika wyświetlana jest strona sklep.osorno.pl. Jeśli dokona zakupu – otrzymasz prowizję.

Udało się? U mnie działa. Dzięki instrukcji Michała wygenerowałem sobie link do promocji Finansowego Ninja w ciągu 45 minut. 🙂

Dochód jaki ewentualnie uzyskam z afiliacji książki Michała, przekażę na akcję http://www.pajacyk.pl. Michał pomógł mi, ja pomogę dzieciakom. Tym samym – o czym pisałem na początku – wszyscy jesteśmy win – win: Michał, bo dzięki jego instrukcji, zwiększa się mu sprzedaż, ja – bo dzięki Michałowi – przedstawiłem Wam jak to działa i może uda się zwiększyć budżet naszej BIBLIA AUDIO produkcji, i PAH, bo moje przychody ze sprzedaży książki Michała przekażę na bardzo potrzebną akcję.

Jak używać wygenerowany link?

Krok 5: Promuj osorno poprzez swoje linki

Znowu sięgając do rad Michała:

  1. informujcie potencjalnych klientów, że zarabiacie prowizję polecając im produkty osorno, w tym BIBLIĘ AUDIO.
  2. Wygenerowany link możecie wkleić w:

▪Recenzję słuchowiska na Waszym blogu.

▪Umieszczenie BIBLII na liście polecanych audiobooków.

▪Przygotowanie wpisu z pomysłami na prezenty świąteczne.

▪Przygotowanie innych poradników zakupowych.

▪Podzielenie się swoimi przemyśleniami o naszej produkcji na Facebooku lub Twitterze (oczywiście zamieszczając skrócony link partnerski).

▪Angażowanie się w dyskusje online i poza siecią, i sugerowanie Biblii Audio superprodukcji wszędzie tam, gdzie będzie to miało sens (a jednocześnie nie zostanie uznane za nachalną reklamę).

▪Wstawienie sobie sygnaturki do maila polecającej “Biblię Audio superprodukcję”

▪Sporadycznie może też być zrobienie sobie zdjęcia z płytą i wrzucenie w media społecznościowe z linkiem w opisie. 😉

I jeszcze na koniec ważna informacja: Convertiser współpracuje z największymi firmami w Polsce i dla kampanii OSORNO ma mniej restrykcyjną politykę przyjmowania wydawców, dlatego jeśli posiadasz stronę www, blog, serwis, kanał na youtube itp. nie powinno być problemu z uruchomieniem działań w Convertiser, natomiast jeśli Twoje zasoby internetowe to niewielki profil prywatny na facebooku – może zdarzyć się, że Convertiser nie przyjmie Ciebie do grona wydawców/ afiliantów.

Instrukcja powstała w oparciu o wpis z bloga Michała Szafrańskiego http://jakoszczedzacpieniadze.pl/zarabiaj-z-afiliacja-finansowy-ninja za co raz jeszcze Michałowi serdecznie dziękuję.

Z pozdrowieniami 😉

Krzysztof Czeczot

 

Pobierz instrukcję PDF