Jak mogę wziąć udział w nagraniach BIBLII AUDIO superprodukcji?

Spośród wielu pytań, które dostajemy, jest jedno, które nieustannie się powtarza: „jak mogę wziąć udział w nagraniach?”.

Zanim Wam na nie odpowiemy, kilka słów wstępu.

Dzięki Waszemu wsparciu udało się zakończyć nagrania i produkcję Nowego Testamentu, czyli blisko 24 godzin naszego słuchowiska. Można go bezpłatnie odsłuchać na stronie POSŁUCHAJ lub pobrać na swój komputer ze strony POBIERZ. Możecie również zakupić wersję na płytach CD/MP3 (jest to komplet 3 płyt) stylowo zapakowanych i pięknie wydanych (idealne na prezent) jednocześnie wspierając dalsze etapy nagrań, tym razem Starego Testamentu. Wystarczy wejść na stronę wspieram.to/bibliaaudio2 i tam spośród nagród (pasek po prawej stronie) wybrać BOX BIBLIA AUDIO NOWY TESTAMENT – stajecie się tym samym producentami BIBLII AUDIO i (o ile nie zastrzeżecie tego podczas wpłaty „wspieram anonimowo”) Wasze nazwisko pojawi się na długiej liście producentów tego wielkiego słuchowiska.

Całość pieniędzy idzie na produkcję Starego Testamentu – produkcji o wiele większej, bardzie skomplikowanej logistycznie i z o wiele większą obsadą. To właśnie tam będziemy potrzebowali Waszych głosów – usłyszycie siebie obok profesjonalnych aktorów których zaprosiliśmy do nagrań.

Co było do przewidzenia, do nagrań jest więcej chętnych niż mamy przygotowanych ról, ale postaramy się temu zaradzić.

Żeby ruszyć z nagraniami, dokładnie zaplanować produkcję musimy mieć na to pieniądze – sprawa jest prosta – bez zamkniętego budżetu nie ruszymy.

Sprawdźcie więc aktualny stan naszej zbiórki – na tej stronie, śledźcie aktualności, wesprzyjcie nas, roześlijcie informacje do znajomych, do swoich lokalnych mediów. Im więcej ludzi o nas usłyszy, im szybciej uda nam się zebrać potrzebną kwotę (na całość potrzebujemy 1,91 miliona złotych) tym szybciej ruszymy z nagraniami i ukończymy produkcję.

Wspierając nas na stronie zbiórki również możecie sobie zagwarantować udział w nagraniach, a w ramach podziękowań przygotowaliśmy dla Was kilka możliwości:

1. Fragment BIBLII AUDIO z Twoim głosem przygotowany specjalnie dla Ciebie

Wciel się w postać Adama, Ewy lub Węża z Raju (do wyboru jedna z ról – Rozdział 3 Starego Testamentu). Dostaniesz od nas scenariusz wraz z instrukcją nagrania (będziesz mógł je zrealizować w domu, na swoim telefonie lub komputerze). Otrzymane od Ciebie pliki wmontujemy w naszą realizację i tak przygotowany plik z dialogami i efektami dźwiękowymi wróci do Ciebie w wersji cyfrowej (plik mp3 wysłany e-mailem). Twoje nagranie nie pojawi się w oficjalnym wydaniu BIBLII AUDIO, a także nie będzie mogło być wykorzystywane w sposób komercyjny – będzie osobistą pamiątką dla Ciebie i Twoich bliskich oraz potwierdzeniem Twojego wsparcia projektu.

Wejdź na stronę zbiórki, wybierz nagrodę i wesprzyj projekt (pasek w prawej części strony)


2. Ty i Twoi bliscy w scenie kuszenia Adama i Ewy

300 ty i twoi bliscy w scenie kuszeniaWcielcie się w postaci Adama, Ewy i Węża z Raju (Rozdział 3 Starego Testamentu). Do realizacji nagrody niezbędne są trzy osoby z Waszej rodziny. W roli Węża z Raju może wystąpić zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Dostaniecie od nas scenariusz wraz z instrukcją nagrania (będziecie mogli je zrealizować w domu, na Waszych telefonach lub komputerach). Otrzymane od Was pliki wmontujemy w naszą realizację i tak przygotowany plik z dialogami i efektami dźwiękowymi wróci do Was w wersji cyfrowej (plik mp3 wysłany e-mailem). Wasze nagranie nie pojawi się w oficjalnym wydaniu BIBLII AUDIO, a także nie będzie mogło być wykorzystywane w sposób komercyjny – będzie osobistą pamiątką dla Was i Waszych bliskich oraz potwierdzeniem Waszego wsparcia projektu.

Wejdź na stronę zbiórki, wybierz nagrodę i wesprzyj projekt (pasek w prawej części strony)


3. Wizyta w studiu – nagraj z nami fragment Biblii

500 wizyta w studiuZaprosimy Cię do naszego studia w Warszawie, gdzie będziesz mógł spędzić 2 godziny z naszą ekipą. Weźmiesz udział w nagraniu przykładowej roli, następnie pokażemy Ci, w jaki sposób pracujemy nad produkcją Biblii, wykorzystując Twoje nagranie. Efektem naszego spotkania będzie fragment Biblii z Twoim udziałem, który otrzymasz na pamiątkę. Twoje nagranie nie pojawi się w oficjalnym wydaniu BIBLII AUDIO, a także nie będzie mogło być wykorzystywane w sposób komercyjny – będzie osobistą pamiątką dla Ciebie i Twoich bliskich oraz potwierdzeniem Twojego wsparcia projektu.

Wejdź na stronę zbiórki, wybierz nagrodę i wesprzyj projekt (pasek w prawej części strony)


4. Zostań jedną z biblijnych postaci (kobieta) w oficjalnym wydaniu BIBLII AUDIO superprodukcji

Zostań jedną z biblijnych postaci

Tak! Możesz zagrać jedną z żeńskich ról w Biblii! Zarezerwowaliśmy w scenariuszu 12 epizodów żeńskich. Po wstępnej rozmowie z reżyserem ustalimy dokładnie Twoją postać oraz umówimy termin nagrań. Twój głos znajdzie się w oficjalnym wydaniu naszej superprodukcji! Nagroda przewidziana dla kobiet w wieku 25-75 lat. Koszty dojazdu oraz noclegu we własnym zakresie, miejsce realizacji – Warszawa. Nagranie potrwa 2 godziny, będzie zawierało od 2 do 6 kwestii.

Wejdź na stronę zbiórki, wybierz nagrodę i wesprzyj projekt (pasek w prawej części strony)


5. Zostań jedną z biblijnych postaci (mężczyzna) w oficjalnym wydaniu BIBLII AUDIO superprodukcji

1700 mezczyznaTak! Możesz zagrać jedną z męskich ról w Biblii! Zarezerwowaliśmy w scenariuszu 20 epizodów męskich. Po wstępnej rozmowie z reżyserem ustalimy dokładnie Twoją postać oraz umówimy termin nagrań. Twój głos znajdzie się w oficjalnym wydaniu naszej superprodukcji! Nagroda przewidziana dla mężczyzn w wieku 25-75 lat. Koszty dojazdu oraz noclegu we własnym zakresie, miejsce realizacji – Warszawa. Nagranie potrwa 2 godziny, będzie zawierało od 2 do 6 kwestii.

Indywidualne zgłoszenia

Jeśli jednak żadne z podziękowań za wsparcie nie przypadło ci do gustu, możesz wysłać swoje zgłoszenie do wcielenia się z w jedną z biblijnych postaci. Zwróć uwagę, aby mail zawierał wszystkie punkty o które prosimy. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, po ich przesłuchaniu, skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami i będziemy ustalać terminy nagrań.

Jak powinny wyglądać Wasze zgłoszenia?

Prześlij do nas maila na adres: obsada@bibliaaudio.pl, który powinien zawierać.

  1. Wiek
  2. Zdjęcie
  3. Twoje doświadczenie: wystąpienia publiczne, praca w audio. Jeśli nie masz żadnego, również to zaznacz. Jeśli jesteś aktorem/aktorką dołącz link do portfolio o opisz doświadczenie w słuchowiskach/dubbingach/polskim radio.
  4. Plik mp3 z nagranym fragmentem tekstu (przeczytaj wszystkie kwestie)
  5. Dane kontaktowe (mail, numer telefonu).

Dane wykorzystamy tylko do etapu kompletowania obsady, nie będziemy ich nikomu udostępniać ani przekazywać. Z uwagi do dużą liczbę zgłoszeń skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami, z którymi będziemy umawiać się na nagrania w Warszawie.

Fragment do nagrania:

NARRATOR:

A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty

SZATAN1:

Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?

NARRATOR:

Niewiasta odpowiedziała wężowi:

EWA1:

Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli.

NARRATOR:

Wtedy rzekł wąż do niewiasty:

SZATAN1:

Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło.

Podoba ci się nasz projekt? Chcesz nas wesprzeć? Podziel się tym artykułem ze znajomymi