KRZYSZTOF CZECZOT

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO (www.osorno.pl), w której powstało kilkadziesiąt słuchowisk radiowych m.in: Krzyżacy, Jan Karski, Karaluchy, Filip, Blade Runner, Ojciec Chrzestny czy nagrodzona Złotą Kaczką 2012 – Gra o  Tron.

Krzysztof Czeczot to także aktor, dramaturg i reżyser. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, na którym obronił doktorat i tam też obecnie wykłada. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach fabularnych oraz serialach telewizyjnych. Autor kilku dramatów, słuchowisk radiowych oraz libretta operetki. Nagradzany na festiwalach filmowych oraz teatralnych. Na festiwalu Prix Europa w Berlinie otrzymał prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year za słuchowisko „Andy”, pierwsze takie wyróżnienie w historii Polskiego Radia. Na swoim koncie ma także reżyserię w teatrze i teatrze telewizji.

MACIEK BUDZICH

Maciek „mediafun” Budzich – autor bloga o mediach, reklamie i marketingu (mediafun.pl) – odpowiedzialny jest za ten projekt w sieci. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego, co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością. W 2015 roku otrzymał tytuł Blogera Dekady przyznawany w ramach konkursu Blog Roku, wcześniej otrzymał wyróżnienie od środowiska blogerów (Blog Forum Gdańsk) jako Bloger Odpowiedzialny Społecznie, w 2009 roku został Człowiekiem roku polskiego internetu (Internet Standard). Prywatnie – wielki fan i popularyzator audiobooków.