Site icon BIBLIA AUDIO superprodukcja

Materiały dla mediów

Informacje prasowa: 05.12.2017

pobierz .doc, pobierz .pdf 

pobierz paczkę z fotografiami z konferencji i pokazu BIBLIA AUDIO superprodukcja (Stenka, Trela, Błaszczyk) – 3 kwietnia 2017.

Zakończono realizację „Biblii Audio superprodukcji” – największego słuchowiska w Europie.

113 godzin słuchowiska, nagranie z udziałem 10 000 osób, 480 aktorów, tła dźwiękowe rejestrowane w Izraelu, ponad 3 miliony pobrań i odsłuchań Nowego Testamentu, ponad 2 lata pracy – zakończono nagrania do największego słuchowiska w Europie. „Biblia Audio – superprodukcja” to realizacja, w której biorą udział największe polskie gwiazdy, aktorzy amatorzy, muzycy, duchowni. Całość już dostępna w sklepie bibliaaudio.pl

„Biblia Audio – superprodukcja”, czyli Stary i Nowy Testament to największy audiobook w Europie, w którego tworzenie włączyli się czołowi polscy aktorzy. Prace nad słuchowiskiem rozpoczęły się w lutym 2015 roku, a zakończenie produkcji planowane jest na grudzień tego roku.

Tła dźwiękowe, nagrania świątyń, ulic, ludzi, miast i pustyń, rejestrowano w Izraelu,

“Realizowaliśmy nagrania świątyń, pustyń, ulic, miast, ludzi. Bardzo chcieliśmy aby Biblia Audio była nasączona duchem miejsca,  w którym działy się opisywane wydarzenia. Oczywiście w sposób symboliczny – bo pojechaliśmy tam, gdzie po prostu jest w bezpiecznie. Już we wczesnej fazie planowania tej produkcji, wiedzieliśmy, że musimy pojechać po dźwięki, których nie można nagrać w studio, lub kupić w bibliotekach dźwiękowych” – opowiada Krzysztof Czeczot. 

W lipcu 2017 roku, podczas rocznicy Światowych Dni Młodzieży, w nagraniu do projektu wzięło udział 10 000 osób zgromadzonych w Tauron Arenie w Krakowie. Amatorzy brali również udział w nagraniu poszczególnych ról i psalmów. Współpraca osób niezwiązanych na co dzień ze środowiskiem artystami oraz profesjonalistów sprawia, że udźwiękowienie najważniejszej księgi świata jest projektem kulturalnym i społecznym. W projekt zaangażowała się również Anna Dymna, która wspólnie z podopiecznym fundacji „Mimo Wszystko” nagrała wzruszający Psalm V.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8p75sunCTEw&t

Najwyższej klasy efekty dźwiękowe i oryginalna muzyka autorstwa Adama Walickiego przenoszą słuchających w świat opowiadanych historii.

Krzysztof Czeczot: Zakończenie realizacji to był absolutnie niezwykły moment w całej naszej produkcji, pewnie też i w moim życiu. Nagle dociera do ciebie: to koniec, zeralizowaliśmy całość. Od pierwszego do ostatniego słowa. Przez prawie trzy lata zajmowaliśmy się w głównej mierze tą produkcją, 480 nagranych osób, i nagle w kalendarzu nie ma już zielonego paska z treścią NAGRANIE DO BA. Jestem szczęśliwy, wzruszony i wdzięczny jednocześnie. I dumny. Bo udało nam się zrobić coś, czego jeszcze nikt wcześniej nie zrobił na taką skalę. Teraz już ostatnie prosta. Jesteśmy już tak bardzo blisko. 

W rolę Boga wcielił się Jerzy Trela, zaś w rolę Jezusa – Adam Woronowicz. W produkcji udział wzięli także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Piotr Adamczyk, Anna Seniuk, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Jan Peszek, Franciszek Pieczka, Krystyna Janda, Borys Szyc, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Roman Kłosowski, Robert Więckiewicz, Izabela Kuna, Piotr Polk, Cezary Żak, Olgierd Łukasiewicz, Łukasz Simlat, Antoni Pawlicki, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik i wielu innych.

W nagraniach wzięli udział także dostojnicy: Prymas Polski Wojciech Polak oraz Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

“Czujemy się ogromnie zaszczyceni, że mogliśmy w naszym studio gościć Naczelnego Rabina Polski Pana Michaela Schudricha oraz Prymasa Polski księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, którzy po raz pierwszy w historii wzięli udział we wspólnym nagraniu fragmentów Księgi Wyjścia. Zaprosiłem do studia wspomnianych Dostojników, by tym nagraniem zaznaczyć wielopokoleniową tradycję współistnienia obu kultur – żydowskiej i polskiej. Żeby przez to skromne działanie, na tyle ile to jest możliwe, umacniać łączące nas więzi” – mówi Krzysztof Czeczot.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO. Kooproducentem „Biblii Audio – superprodukcji” jest Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA) oraz Narodowe Centrum Kultury. Produkcje wspiera Fundacja PZU, LOTOS, ORANGE, Program 1 Polskiego Radia, ZAiKS, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Wydawnictwo Pallottinum.

Kontakt z mediami Krzysztof Czeczot 500052901, krzysztof@osorno.pl

 

Fotografie z konferencji do wykorzystania w mediach (fot. Agnieszka Wanat)


Informacje o projekcie:

BIBLIA AUDIO superprodukcja – „usłysz czego nie przeczytasz”

Od lutego 2015 roku powstaje BIBLIA AUDIO superprodukcja – trwające około 110 godzin słuchowisko radiowe, będące dźwiękową adaptacją najpopularniejszej księgi świata – Pisma Świętego, w wykonaniu 300 polskich aktorów i 200 amatorów. 

Słowo Biblia zostało odmienione już przez wszystkie przypadki, we wszystkich językach świata. Sposób realizacji najpopularniejszej Księgi w dziejach ludzkości różni się jednak od koncepcji zwykłego audiobooka. Do projektu zostało zaangażowanych  około 300 aktorów, w tym czołówka polskich gwiazd małego i dużego ekranu, m.in.: Anna Seniuk, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Agata Kulesza, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Adam Woronowicz, Jan Peszek, Franciszek Pieczka, Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska, Wojciech Malajkat, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Krzysztof Globisz, Anna Dymna, Roman Kłosowski, Robert Więckiewicz, Izabela Kuna, Piotr Polk, Cezary Żak, Olgierd Łukasiewicz, Antoni Pawlicki, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik i wielu innych.

Produkowana warstwa dźwiękowa złożona jest z najwyższej klasy efektów dźwiękowych przenoszących słuchającego w opowiadane historie. Do BIBLII AUDIO superprodukcji komponowana jest oryginalna muzyka autorstwa Adama Walickiego.

Realizacja calej produkcji zaplanowana została w trzech etapach: pierwsze dwa etapy zakończyły się sukcesem i pozwoliły wyprodukować około 50 h gotowego materiału dźwiękowego, na który składają się Nowy Testament oraz księgi ze Starego Testamentu – od Księgi Rodzaju począwszy na Pierwszej Księdze Królewskiej skończywszy. 

Do udziału w nagraniach Starego Testamentu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Nowego Testamentu zaprosiliśmy ludzi, którzy na co dzień nie zajmują się profesjonalną działalnością artystyczną. To liczna ponad 100 osobowa grupa, która wcieli się w różne role i epizody zawarte w Piśmie Święty. Otworzyliśmy także możliwość udziału w nagraniach PSALMÓW. Chcielibyśmy by 140 Psalmów zostało skomponowanych i wykonanych przez te osoby, które będą chciały dołączyć do projektu i spełnią wymagania artystyczne zaproponowane przez producenta. Pozostałe 10 Psalmów wykonają profesjonalni muzycy: m.in Stanisław Soyka, czy chór Cracow Singres. Takie połączenie i współpraca amatorów z profesjonalistami powoduje, że projekt BIBLIA AUDIO staje się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również społecznym.

„BIBLIA AUDIO powstanie z trzech głównych powodów: Po pierwsze nasza inicjatywa ma wymiar kulturalny, edukacyjny i społeczny. Ludzie jednoczą się wokół idei, w które wierzą, dlatego chcemy dać każdemu szansę na bycie częścią tego projektu. Czy to poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na bibliaaudio.pl czy też poprzez uczestnictwo w samych nagraniach. 

Po drugie: Biblia jest dziełem, o którym wiedzą wszyscy, ale nie wszystkim udało się ją przeczytać. W dobie cyfryzacji i coraz większych możliwości technologicznych, każdy będzie mógł mieć do niej dostęp. Niespotykana do tej pory dźwiękowa forma i rozmach, przyciągnie tych, którzy do tej pory nie poznali wszystkich pasjonujących historii, o których traktuje Biblia, a ci którzy znają Pismo Święte doskonale – mam nadzieję – odkryją je na nowo.

Po trzecie: Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, realizatorów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to nasz wkład w kulturę dla przyszłych pokoleń –  swego rodzaju cyfrowy pomnik z okazji 1050-lecia chrztu Polski.”

– mówi Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO, pomysłodawca i realizator projektu – producent i reżyser najlepszych polskich audiobooków-superprodukcji takich jak Krzyżacy, Gra o Tron, Ojciec Chrzestny, Jan Karski, Karaluchy czy Blade Runner.

W nagraniach zostanie wykorzystana Biblia Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku (wydanie V, Wydawnictwo Pallottinum). 

Ukończenie projektu w dużej mierze zależy od tempa zbiórki – planowany termin zakończenia projektu to grudzień 2017 roku. 

Autorzy projektu

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Krzysztof Czeczot, założyciel firmy OSORNO. Czeczot do tej pory zrealizował takie audiobooki  jak Krzyżacy, Jan Karski, Karaluchy, Filip, Blade Runner, Ojciec Chrzestny czy nagrodzona Złotą Kaczką 2012 – Gra o  Tron.

Krzysztof Czeczot to także aktor, dramaturg i reżyser. W 2002 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi, na którym obronił doktorat i tam też obecnie wykłada. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach fabularnych oraz serialach telewizyjnych. Autor kilku dramatów, słuchowisk radiowych, libretta operetki „Piękna Helena”. Nagradzany na festiwalach filmowych oraz teatralnych. Na festiwalu Prix Europa w Berlinie otrzymał prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko „Andy”, pierwsze takie wyróżnienie w historii Polskiego Radia. W grudniu 2014 roku Czeczot zadebiutował jako reżyser w Teatrze Telewizji inscenizując „Miss HIV” Macieja Kowalewskiego. Dom producencki OSORNO prowadzi od 2013 roku.

Maciek Budzich

Maciek „mediafun” Budzich – autor bloga o mediach, reklamie i marketingu (mediafun.pl) – odpowiedzialny jest za ten projekt w sieci. Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego, co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczością. W 2015 roku otrzymał tytuł Blogera Dekady przyznawany w ramach konkursu Blog Roku, wcześniej otrzymał wyróżnienie od środowiska blogerów (Blog Forum Gdańsk) jako Bloger Odpowiedzialny Społecznie, w 2009 roku został Człowiekiem roku polskiego internetu (Internet Standard). Prywatnie – wielki fan i popularyzator audiobooków.

O firmie

OSORNO to jedyna w Polsce firma zajmująca się kompleksową produkcją treści audialnych dla wydawnictw książkowych i rozgłośni radiowych. Firma ma na swoim koncie inne zrealizowane z podobnym rozmachem produkcje, takie jak Krzyżacy, Jan Karski, Błękitna Pustynia, Filip, Blade Runner, Karaluchy czy Gra o Tron.

Partnerzy projektu

Budżet i etapy projektu

 

 

Najważniejsze linki

Strona główna projektu: www.bibliaaudio.pl

Zbiórka I etap (zakończony): https://wspieram.to/bibliaaudio1

Zbiórka II etap (trwa): https://wspieram.to/bibliaaudio2

Obsada: https://bibliaaudio.pl/obsada/

Aktualności: https://bibliaaudio.pl/aktualnosci/

BIBLIA AUDIO superprodukcja pliki do pobrania: https://bibliaaudio.pl/pobierz/

BIBLIA AUDIO superprodukcja pliki do słuchania: https://bibliaaudio.pl/posluchaj/

Soundcloud (pliki do słuchania): https://soundcloud.com/bibliaaudio

YouTube (pliki d słuchania i aktualności): https://www.youtube.com/c/BIBLIAAUDIOsuperprodukcja

Facebook (aktualności): https://www.facebook.com/bibliaaudiopl/

Pytania i odpowiedzi: https://bibliaaudio.pl/faq/

Kontakt

Kontakt w sprawie współpracy, patronatów,
mecenatu, kontakt dla mediów:
Krzysztof Czeczot
krzysztof@bibliaaudio.pl

Wideo ze studia

multimedia 01 – 1,5GB

multimedia 02 – 1,7 GB

multiemdia 03 – 720mb


Logo BIBLIA AUDIO superprodukcja

Paczka zawiera logo w formacie JPG, AI, PDF


Fotografie z koncertu BIBLIA AUDIO LIVE (słuchowisko na żywo)

FOT.: RADOSLAW NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN

Fot.: Radoslaw NAWROCKI / RADIO SZCZECIN


Okładki poszczególnych części BIBLII AUDIO superprodukcji


Stanisław Soyka podczas nagrań Psalmu I


Aktorzy


Różne

Exit mobile version