Aktualności

La Biblia Audio Superproducción — największe w historii słuchowisko na świecie. Wkrótce dostępne w krajach hiszpańskojęzycznych!

Osorno Media, producent Bibli Audio Superprodukcji, podpisał umowę partnerską z The Latin American Episcopal Council, radą biskupów rzymskokatolickich Ameryki Łacińskiej, lepiej znaną jako CELAM.

 

„Jestem niezmiernie szczęśliwy i równie wdzięczny, że możemy realizować największe słuchowisko biblijne na świecie, w ogóle największą produkcję audialną na świecie. Po kilku latach ciężkiej pracy całego zespołu z radością przygotowujemy się do premiery naszego słuchowiska którego pierwszą część, Nowy Testament, będzie można posłuchać już w czerwcu 2022 roku” – powiedział K. Czeczot, CEO Osorno Media.

 

Po ogromnym sukcesie w Polsce (1,7 mln pobrań i ponad 5 mln wyświetleń na YouTube, Soundcloud i aplikacji mobilnej Audio Bible), projekt jest gotowy podbić serca hiszpańskojęzycznej publiczności.

 

Pierwsze nagrania planowane są w Bogocie (Stereo Joint Studios). Osoby ze wszystkich środowisk reprezentowane będą przez 70 głosów, które nagrają 70 psalmów. W nadchodzących miesiącach ponad 1000 profesjonalnych aktorów głosowych nagra swoje role w Madrycie, Buenos Aires (Waira Studio) i Monterey (OPCOM Media Group).

 

Słuchowisko oparte jest na LATAM (Biblia de la Iglesia en America) – pierwszej Biblii stworzonej specjalnie dla krajów hiszpańskojęzycznych. Najlepsi uczeni pracowali nad tym projektem przez ostatnie 10 lat. Ta produkcja wyróżnia się dźwiękiem 3D, dedykowaną muzyką i dźwiękami tła nagranymi w Ziemi Świętej.

 

„To zaszczyt dla Rady Episkopatu Ameryki Łacińskiej współpracować z katolickimi profesjonalistami zainteresowanymi ewangelizacją i wprowadzaniem inspiracji Pisma Świętego do audio. Jestem przekonany, że rozwój w naszych wspólnotach procesu wtajemniczenia w życie chrześcijańskie jest nadal niezwykle pilny. Jak stwierdzono w dokumencie z Aparecidy nr 289: zacznij od kerygmatu i kierując się Słowem Bożym, prowadź do coraz bardziej osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem” – dodaje ks. David Jasso Ramírez, zastępca sekretarza generalnego CELAM. 

 

Kto stoi za tym projektem?

 

Założyciel projektu Bibli Audio – Krzysztof Czeczot, doświadczony aktor, reżyser i producent, który wyprodukował ponad 400 godzin inscenizowanych audiobooków (Gra o Tron, Ojciec Chrzestny, Łowca Androidów).

 

Polscy przedsiębiorcy – Marek Zmysłowski (współzałożyciel Jumia Travel – notowanej na NYSE w ramach Jumia Group i HotelOnline.co) oraz Marek Maślanka (filantrop i wizjoner, który od kilku lat z powodzeniem łączy rozwój biznesu technologicznego z inwestycjami w sztukę i innowacyjnych artystów.

 

Oficjalna premiera La Biblia Audio Superproducción (na podstawie Biblia de la Iglesia en America/CELAM) planowana jest na czwarty kwartał 2022 roku.

newsletter