diamond painting en accessoires kopen?

Pytania i Odpowiedzi

Masz pytanie?

W tym miejscu zabraliśmy najczęściej pojawiające się pytania dotyczące projektu BIBLIA AUDIO superprodukcja. Listę będziemy uzupełniać je na bieżąco – także o pytania pojawiające się w mediach społecznościowych.

Dlaczego powstała BIBLIA AUDIO?

BIBLIA AUDIO powstała z trzech powodów: po pierwsze Pismo Święte jest Dziełem, o którym wiedzą wszyscy, ale nie wszystkim udało się ją przeczytać. Jest fundamentem religii, cywilizacji oraz kultury. Kiedy rozpoczynaliśmy naszą pracę zdawaliśmy sobie sprawę, że próba udźwiękowienia Księgi Ksiąg, wobec której nie przechodzi się obojętnie, to ogromne wyzwanie, ale zdecydowaliśmy się je podjąć. Teraz, już po zakończeniu naszej pracy, wiemy, że było warto. Po drugie: nasza inicjatywa miała i ma wymiar społeczny. Naszym głównym założeniem jest łączyć ludzi. W BIBLII AUDIO jest miejsce dla wszystkich tych, którzy szanują treść Pisma Świętego oraz drugiego człowieka. Po trzecie: Biblia w cyfrowej postaci, zrealizowana na niespotykaną wcześniej skalę oraz przy udziale tak wielu aktorów, statystów, muzyków, a także zwykłych ludzi, to nasz wkład w edukację i rozwój kulturalny obecnych i przyszłych pokoleń.

Skąd wziął się pomysł na realizację takiego projektu?

Pismo Święte to przewodnik duchowy dla ogromnej grupy ludzi wierzących. Biblia jest także dziełem, z którego czerpią wszystkie dziedziny sztuki, bogatym w wątki inspirujące twórców na przestrzeni wieków.  Każdy o niej słyszał, ale nie wszyscy poznali ją od początku do końca. Postanowiliśmy zrealizować nowoczesne słuchowisko, które ułatwi obcowanie z tym ważnym acz niełatwym tekstem.

Czy jest to inicjatywa kościelna?

BIBLIA AUDIO superprodukcja powstała z inicjatywy osób świeckich w porozumieniu z Wydawnictwem Pallottinum.

Czy Kościół Polski popiera Waszą inicjatywę?

Tak. Otrzymaliśmy wiele wsparcia merytorycznego i duchowego od hierarchów kościelnych, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Nie prosiliśmy jednak władz Kościoła Katolickiego o wsparcie finansowe.

Czy Wasze działanie jest ewangelizacją?

BIBLIA AUDIO powstała dla wszystkich, którzy chcą po nią sięgnąć: dla ludzi którzy wierzą w Boga, ale także dla tych, którzy są dalej od nauczania Kościoła, również dla osób niewierzących czy wyznawców innych religii. Nasz projekt to wydarzenie społeczne, kulturalne, religijne i edukacyjne. Biblia Audio to także działanie apolityczne.

W jaki sposób można słuchać BIBLIĘ AUDIO za darmo?

Na na naszej stronie umieściliśmy całe księgi BIBLII AUDIO do odsłuchania. Dostęp do nich zawsze będzie darmowy. Zdecydowaliśmy się na proste rozwiązanie: jedna księga – jeden plik. BIBLIA AUDIO podzielona na pliki (każdy rozdział osobny plik) dostępna jest na płytach, pendrive’ach i w aplikacji mobilnej (iOS, ANDROID). Jeżeli WSPARŁEŚ nasze działanie darowizną lub wpłatą przez portal wspieram.to przed zakończeniem produkcji dźwięku czyli przed 01.12.2017 roku napisz do nas na adres kontakt@bibliaaudio.pl, a my odeślemy Ci darmowy kod do aplikacji moblinej. Dlaczego tak? Z bardzo prostego powodu: chcieliśmy w ten sposób podziękować i wyróżnić ludzi, którzy zaufali nam na początku i w trakcie trwania naszej akcji. Mamy nadzieję, że będziecie mieli taką samą radość ze słuchania, jak my mieliśmy w trakcie tworzenia!

Czy można pobrać pliki mp3 z BIBLIĄ AUDIO?

Finansowanie społecznościowe zakończyliśmy w grudniu 2017 roku. Od tego czasu utrzymujemy się ze sprzedaży płyt i pendrive’ów, a także treści dostępnych w aplikacji mobilnej. Chcemy ciągle rozwijać nasz projekt, a do tego potrzeba ludzi, sprzętu, itd. Przez niemal cały rok 2017 istniała możliwość pobrania wybranych ksiąg BIBLII AUDIO po zapisaniu się do newslettera. Od stycznia 2018 wprowadziliśmy nowe zasady funkcjonowania BIBLII AUDIO, a jedna z nich to brak możliwości pobierania darmowych plików. Niestety zdarzało się, że nasze pliki wykorzystywane były niezgodnie z naszymi wytycznymi. Przez cały okres trwania naszej produkcji informowaliśmy, że BIBLIA AUDIO udostępniania będzie w sieci za darmo. Spełniliśmy nasze zobowiązania umieszczając nasze pliki do odsłuchania na stronie https://bibliaaudio.pl/wideoaudio/. Poza tym obszerne fragmenty BIBLII AUDIO dostępne są na naszym kanale YouTube i SoundCloud. Co tydzień prezentujemy poszczególne księgi BIBLII AUDIO na naszym FanPage’u. Póki co, łącząc wszystkie kanały komunikacji, na licznikach mamy ponad 50.000.000 odsłuchanych minut. (dane na IX.2018). W aplikacji mobilnej uruchomiliśmy funkcjonalność “Fragment na dzień” – czyli fragmenty z lekcjonarza na dany dzień do posłuchania za darmo, dla wszystkich. Do tego płyty BIBLII AUDIO trafiały do hospicjów, szpitali, do domów dziecka, szkół specjalnych. Wysłaliśmy je za darmo, wszędzie tam gdzie zgłosili się ludzie, którzy tego Dzieła potrzebowali. Robiliśmy to w ramach akcji „Dobro rodzi dobro”. Ponadto jesteśmy także w szkołach (powoli także w szkołach polonijnych w Chicago), przedszkolach, na uniwersytetach.

Czy aktorzy nagrywali charytatywnie?

Przede wszystkim zależało nam na doskonałej jakości wszystkich nagrań, a żeby taką osiągnąć, musieliśmy zaangażować profesjonalistów, którym zapłaciliśmy należne im wynagrodzenie.

Który przekład BIBLII zrealizowaliście i dlaczego ten?

W nagraniach wykorzystaliśmy Biblię Tysiąclecia, tłumaczenie z 1965 roku (wydanie V), który jest oficjalnym tekstem Kościoła Polskiego oraz piękną kopalnią polszczyzny, która powoli już zanika.

Czy materiał zawiera całą Biblię czy tylko wybrane fragmenty?

Słuchowisko, które zrealizowaliśmy zawiera całość Pisma Świętego, poza tekstami narratora, w których mowa jest o tym, jak postać mówi kolejną kwestię , np.: „powiedział Jezus”, „odpowiedział Piotr”.

Otrzymaliście ode mnie darowiznę. Nie widzę swojego nazwiska na liście darczyńców. Dlaczego?

Przede wszystkim serdecznie dziękujemy za Twoje wsparcie, dzięki niemu realnie wpłynęliście  Państwo na dalsze życie naszej produkcji. Twoje nazwisko nie może pojawić się na naszych stronach z powodu obowiązującego prawa. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych, w przypadku zbierania danych osobowych od osoby, której one dotyczą, administrator danych jest obowiązany poinformować tę osobę o celu zbierania danych, a w szczególności o znanych mu w czasie udzielania informacji lub przewidywanych odbiorcach lub kategoriach odbiorców danych. Wpłata darowizny nie była tożsama z taką zgodą.

Dlaczego adaptacja, a nie oryginał?

Rozróżnijmy, o jakiej adaptacji mowa. To nie jest adaptacja, jaką często stosuje się na potrzeby filmu – nie usunęliśmy nic z treści Pisma Świętego. Jedynie w dialogach pomiędzy bohaterami nie ma wskazań, który z bohaterów mówi/odpowiada. Chcieliśmy nadać naszej produkcji „filmową jakość”.

Czy dzieci będą się nudzić, słuchając tej wersji BIBLII?

Absolutnie nie! Stworzyliśmy piękną dźwiękową opowieść, która pozwoli Twojemu dziecku zanurzyć się w treści BIBLII AUDIO. Nasza produkcja prezentowana jest w szkołach, przedszkolach i w trakcie spotkań dorosłej publiczności. Specjalnie dla dzieci powstała BIBLIA AUDIO KIDS.

Czy można używać BIBLII AUDIO superprodukcji w trakcie lekcji religii, mszy lub innych zgromadzeniach publicznych?

Tak. Pobierz przykładowe lekcje z https://bibliaaudio.pl/katechezy/.  BIBLIA AUDIO może być używana na lekcjach religii bezpłatnie, nie są wymagane żadne zezwolenia. BIBLIA AUDIO jest przeznaczona do użytku prywatnego, jednak jej kopiowanie i wprowadzanie do obrotu, a także publikowanie na innych stronach internetowych w związku z prawem autorskim jest zabronione.

Na co przeznaczane są środki uzyskiwane ze sprzedaży BIBLII AUDIO?

Po zakończeniu produkcji BIBLII AUDIO dochód ze sprzedaży nośników przeznaczany jest na utrzymanie i rozwój projektu BIBLIA AUDIO superprodukcja.

newsletter